Timetable


1st period 8.30 - 9.10 2nd Period 9.30-10.10 3rd Period 10.30-11.10 4th period 11.30- 12.10 5th period 12.30-1.10
Grade X Math (Sravanthi) Social (Jasbeer) Computer (Raji) Science (Gayatri) II Language Sushma/SP
Grade IX Science (Gayatri) English (Praveena) Social (SN) II Language (Sushma/SP) Math (Shravanti)
Grade VIII Math (Srividya) II Language (SP/Sharada/As ha) English (Praveena) Science (Sarita) Social (SN)
Grade V Social (Sujatha) Science (Zehniya) Games III Lang (Madh/Sabari/ Aruna) II Language (Pavani/Jyothi)
      (Amitesh)    
Grade IV Science (Lavi) English (Florence) Karate II Language (Pavani/Manju) Math (Pavani)
      (Rajasekhar)    
Grade III English Math (Pavani) II Lang (Manju/Aruna) Games Social (Pradnya)
  (G Shailaja)     Amitesh  
Grade II Math (Salma) EVS Dance Math (Salma) II Lang (Sabari/Aruna)
    (Pradnya) (Vidya)    
           
Grade I English (Julie) II Lang (Sabari/Shanti) Music Math (Deepika) English (Julie)
      Ratnam    
         
1st period 8.30 - 9.10 2nd Period 9.30-10.10 3rd Period 10.30-11.10 4th period 11.30- 12.10 5th period 12.30-1.10
Grade X Math (Sravanthi) Social (Jasbeer) Computer (Raji) Science (Gayatri) II Language Sushma/SP
Grade IX Science (Gayatri) English (Praveena) Social (SN) II Language (Sushma/SP) Math (Shravanti)
Grade VIII Math (Srividya) II Language (SP/Sharada/As ha) English (Praveena) Science (Sarita) Social (SN)
Grade V Social (Sujatha) Science (Zehniya) Games III Lang (Madh/Sabari/ Aruna) II Language (Pavani/Jyothi)
      (Amitesh)    
Grade IV Science (Lavi) English (Florence) Karate II Language (Pavani/Manju) Math (Pavani)
      (Rajasekhar)    
Grade III English Math (Pavani) II Lang (Manju/Aruna) Games Social (Pradnya)
  (G Shailaja)     Amitesh  
Grade II Math (Salma) EVS Dance Math (Salma) II Lang (Sabari/Aruna)
    (Pradnya) (Vidya)    
           
Grade I English (Julie) II Lang (Sabari/Shanti) Music Math (Deepika) English (Julie)
      Ratnam    
         
1st period 8.30 - 9.10 2nd Period 9.30-10.10 3rd Period 10.30-11.10 4th period 11.30- 12.10 5th period 12.30-1.10
Grade X Math (Sravanthi) Social (Jasbeer) Computer (Raji) Science (Gayatri) II Language Sushma/SP
Grade IX Science (Gayatri) English (Praveena) Social (SN) II Language (Sushma/SP) Math (Shravanti)
Grade VIII Math (Srividya) II Language (SP/Sharada/As ha) English (Praveena) Science (Sarita) Social (SN)
Grade V Social (Sujatha) Science (Zehniya) Games III Lang (Madh/Sabari/ Aruna) II Language (Pavani/Jyothi)
      (Amitesh)    
Grade IV Science (Lavi) English (Florence) Karate II Language (Pavani/Manju) Math (Pavani)
      (Rajasekhar)    
Grade III English Math (Pavani) II Lang (Manju/Aruna) Games Social (Pradnya)
  (G Shailaja)     Amitesh  
Grade II Math (Salma) EVS Dance Math (Salma) II Lang (Sabari/Aruna)
    (Pradnya) (Vidya)    
           
Grade I English (Julie) II Lang (Sabari/Shanti) Music Math (Deepika) English (Julie)
      Ratnam    
         
1st period 8.30 - 9.10 2nd Period 9.30-10.10 3rd Period 10.30-11.10 4th period 11.30- 12.10 5th period 12.30-1.10
Grade X Math (Sravanthi) Social (Jasbeer) English (Subhashini) Science (Gayatri) II Language Sushma/SP
Grade IX Science (Gayatri) English (Praveena) Social (SN) II Language (Sushma/SP) Math (Shravanti)
Grade VIII Math (Srividya) II Lang (SP/Sarada/Ash a) English (Praveena) Science (Sarita) Social (Sujatha/Jasbir)
Grade VII Social (Varalakshmi) Computer (Raji) Science (Sarita) II Language (Sharada/Asha) Math (Srividya)
Grade VI II Lang (Sarada/jyothi) Math English (Suchita) Social Science (Zehnia)
    (R Lakshmi)   ( Varalakshmi  
Grade V Social (Sujatha) Science (Zehnia) English (Florence) Math Dance
        (R Lakshmi) Vidya
Grade IV Science (Lavi) English (Florence) Social (Sujatha) II Lang (Pavani/Manju) Games
          (Amitesh)
Grade III English Math (Pavani) Dance Science (Lavi) Social (Pradnya)
  (G Shailaja)   (Vidya)    
Grade II EVS English (Shailaja) Math (Salma) Computer (Narmada) II Lang (Sabari/Aruna)
  (Pradnya)        
           
Grade I II Lang (Sabari/Shanti) Karate EVS Math (Deepika) GK
    Rajasekhar (Julie)   (Kavita)
1st period 8.30 - 9.10 2nd Period 9.30-10.10 3rd Period 10.30-11.10 4th period 11.30- 12.10 5th period 12.30-1.10
Grade X Math (Sravanthi) Social (Jasbeer) English (Subhashini) Science (Gayatri) II Language Sushma/SP
Grade IX Science (Gayatri) English (Praveena) Social (SN) II Language (Sushma/SP) Math (Shravanti)
Grade VIII Math (Srividya) II Lang (SP/Sarada/Ash a) English (Praveena) Science (Sarita) Social (Sujatha/Jasbir)
Grade VII Social (Varalakshmi) English (Suchita) Science (Sarita) II Language (Sharada/Asha) Math (Srividya)
Grade VI Computer (Raji) Math English (Suchita) Social Science (Zehnia)
    (R Lakshmi)   ( Varalakshmi  
Grade V Social (Sujatha) Science (Zehnia) English (Florence) Math II Language (Pavani/Jyothi)
        (R Lakshmi)  
Grade IV Science (Lavi) English (Florence) Social (Sujatha) II Lang (Pavani/Manju) Math (Pavani)
Grade III English Math (Pavani) II Lang (Manju/Aruna) Science (Lavi) Social (Pradnya)
  (G Shailaja)        
Grade II EVS English (Shailaja) Games GK II Lang (Sabari/Aruna)
  (Pradnya)   (Lahari/ (Kavita)  
      Abhishek    
Grade I II Lang (Sabari/Shanti) Eng (Julie) EVS Math (Deepika) Computer (Narmada)
      Julie